Muzyka

 

Muzyka obok aktorstwa zajmuje ważne miejsce w życiu i twórczości Zbigniewa Zamachowskiego. Jest pasją artysty już od najmłodszych lat dzieciństwa.

 

Aktor jest kompozytorem muzyki do etiud filmowych, sztuk teatralnych, oraz autorem muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje.

 

http://zamachowski.com/gfx/upload/plyta.jpg

Powstało wiele kultowych interpretacji z jego udziałem ( część z nich dostępna na stronie głównej w zakładce radio), na przykład na płycie ''Do zobaczenia '' z 2009 roku Grzegorza Turnaua pojawił się gościnnie m.in. w utworze “Ojciec”.

 

Głośna i owocna okazała sie współpraca z Grupą Mozarta , z którą to artysta w 2011 roku nagrał album i występuje na przedstawieniach w warszawskim Teatrze Syrena . DVD z zapisem przedstawienia otrzymało nagrodę Bestseller Empiku 2011.

 

Od marca do maja 2012 roku był jednym z ekspertów programu muzyczno-rozrywkowego Bitwa Na Głosy , nadawanego na żywo w TVP2.

 

Polskie Radio wydało płytę w serii Złota Kolekcja z dorobkiem piosenkarskim Zamachowskiego na przestrzeni 20 lat.

 

Od niedawna występuje na scenach teatralnych w Polsce z własnym recitalem, którego kształt podlega ciągłej ewolucji i cieszy się dużą popularnością wśród widzów kilku pokoleń.